
Nic trudnego! Jeśli chcesz się dobrze przygotować do rezerwacji turnusu oraz do samego przyjazdu do Ośrodka Polanika, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania naszych Gości.
Jak zarezerwować turnus rehabilitacyjny?
By zamówić turnus, trzeba wysłać koniecznie mailowe zgłoszenie na adres mailowy naszej recepcji recepcja@polanika.pl
Aby rezerwacja została w pełni założona do Ośrodka należy przesłać także wypełniony formularz rezerwacyjny, a także w wyznaczonym terminie wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł (turnusy dedykowane dla dzieci) lub 500 zł (pozostałe). Bezpłatnie z turnusu można zrezygnować najpóźniej na 90 dni przed datą przyjazdu.
Jakie są ceny turnusów rehabilitacyjnych?
Ceny turnusów różnią się nie tylko w zależności od jego rodzaju (dla dzieci czy dorosłych, liczba i rodzaj zabiegów). Wysokość opłat jest także zmienna w różnych okresach i porach roku – w sezonie i poza sezonem. W okresie od października do kwietnia pobyt na turnusie może być nawet o 20% tańszy. Wszystkie ceny każdego z turnusów można zobaczyć wchodząc na stronę danego turnusu, a potem klikając duży czerwony przycisk ZOBACZ CENNIK I TERMINY.
Czy turnusy rehabilitacyjne mogą być dofinansowane? Jak to zrobić?
Ośrodek Rehabilitacyjny Polanika organizuje turnusy rehabilitacyjne dla osób które uzyskały dofinansowanie ze środków PFRON (PCPR, MOPR, MOPS), oraz które posiadają subkonto w Fundacji. Turnusy rehabilitacyjne refundowane przez PFRON trwają 14 dni, odbywają się w grupie liczącej minimum 20 osób, w wyznaczonych przez ośrodek terminach. Terminy są dostępne na stronie. Turnus prywatny może trwać 7, 14 i więcej dni. Aby uzyskać dofinansowanie z PFRON należy zgłosić się do PCPR, MOPR lub MOPS i złożyć wymagane przez daną instytucję dokumenty. Dokumentację medyczną obowiązującą w Ośrodku należy przesłać skanem na e-maila w ciągu miesiąca od założenia rezerwacji w ośrodku. Oryginały należy zabrać ze sobą do Ośrodka i zostawić w gabinecie u Pielęgniarki w pierwszym dniu pobytu. Wystawiamy wszelkie potrzebne do tych celów dokumenty, faktury, zaświadczenia. Jest także możliwe rozliczenie bezgotówkowe, bezpośrednio z subkonta w fundacji lub od darczyńcy dostarczając wcześniej promesę.
Jakie pokoje są w Ośrodku Polanika?
Pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienką znajdują się m.in. w ośmiu całorocznych Domach Polanika. Budynki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku głównego. Na każdym z dwóch pięter znajdują się 4 pokoje oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny z kanapą, stołem i telewizorem. W każdym pokoju dostępne są ręczniki, suszarka do włosów, telewizor oraz wifi. W co drugim domu jest ogólnodostępna pralka i suszarki. Dla osób mających problemy z poruszaniem się są przeznaczone pokoje na parterze, które dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W budynku głównym znajduje się kilka rodzajów pokoi (od 1 do 5 osób) o wyższym standardzie. Dodatkowo pokoje posiadają m.in. klimatyzację, sejf, lodówkę, szlafroki i kapcie oraz zestaw do przygotowania herbaty. Do pokoi w budynku głównym można dostać się windą z recepcji oraz części rehabilitacyjnej. Rezerwacja pobytu w budynku głównym wymaga dopłaty do podstawowej ceny turnusu.
Do Ośrodka Polanika można przyjechać ze zwierzętami. Wymaga to dodatkowej niewielkiej opłaty. Nocleg jest wtedy jednak możliwy wyłącznie w Domach Polanika.
O której godzinie trzeba przyjechać na turnus?
Pobyt w Ośrodku Polanika zaczyna się i kończy obiadem. Każdy z Gości turnusowych na kilka dni przed przyjazdem otrzymuje specjalnego sms oraz maila informującego dokładnie o godzinie badania wstępnego. Po przyjeździe zatem należy najpierw dokonać wszystkich formalności w recepcji, a dopiero potem udać się na wizytę do wyznaczonych gabinetów oraz obiad.
Jak wyglądają posiłki? Czy możliwe jest zamówienie diety?
Śniadania, obiady i kolacje podawane są w formie doskonale zaopatrzonego bufetu w jadalni w budynku głównym Ośrodka. Każdy zatem może wybrać, to co lubi i to na co ma akurat ochotę, zarówno spośród dań mięsnych, jak i wegetariańskich. Istnieje oczywiście także możliwość zamówienia specjalnej diety m.in. bezglutenowej, bezlaktozowej, cukrzycowej, niskotłuszczowej, wegetariańskiej, wątrobowej – dodatkowa opłata 300 zł/14 dni. W przypadku zamówienia ułożenia oraz przygotowania indywidualnego planu żywieniowego kwota ta wynosi 1400 zł/14 dni.
W przypadku braku możliwości spożywania posiłków przez dzieci w jadalni istnieje możliwość wyniesienia jedzenia i zabrania ze sobą do pokoju. Bardzo prosimy jednak poinformować o tym wcześniej kelnerów.
Atrakcje w okolicy
Ośrodek Polanika wchodzi w skład Kompleksu Świętokrzyska Polana, gdzie na dzieci i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji. Wśród nich są Stajnia Polanika, czynne w okresie letnim Kraina Zabawy i Park Linowy oraz Oceanika z rybami w całego świata i Park Miniatur. Przy zakupie biletu do Oceaniki i Parku Miniatur na Gości Ośrodka Polanika czeka atrakcyjna, blisko 40-procentowa zniżka.
Sklepy…
Najbliższe sklepy spożywcze, cukiernie, pizzerie, bankomat, apteka, kościół znajdują się w miejscowości Zagnańsk – niespełna 3 kilometry od Ośrodka. W prosty sposób można dostać się tam nie tylko samochodem, ale także komunikacją miejska i busami, które przystanek mają przy drodze prowadzącej do Ośrodka.
To odpowiedzi tylko na niektóre z najczęściej zadawanych pytań. Aby uzyskać więcej odpowiedzi zapraszamy na FAQ.
Wypełnij formularz rezerwacyjny.
Do zobaczenia w Ośrodku Polanika!