
Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym przedsięwzięciu organizowanym przez Ośrodek Rehabilitacyjny Polanika. To wydarzenie skierowane do rodziców i opiekunów dzieci poruszających się na wózkach. W sobotę, 31 sierpnia b.r., na terenie Ośrodka Polanika odbędą się spotkania z rehabilitantami, producentami sprzętu i osobami, które pokażą w jaki sposób pokonywać bariery architektoniczne. Całość zakończą zawody dla uczestników.
Jak poradzić sobie w codzienności, która zmusza do poruszania się na wózku? Jakimi metodami usprawniać rehabilitację i gdzie skutecznie szukać pomocy i wsparcia? Na te i wiele innych pytać będziemy szukać odpowiedzi w ostatni weekend wakacji. A dokładniej w sobotę, 31 sierpnia.
Właśnie tego dnia w Ośrodku Rehabilitacyjnym Polanika odbędzie się konferencja „nieZWYKŁY DZIEŃ NA WÓZKU”, kierowana do osób z niedowładem lub paraliżem dolnych kończyn, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jako ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci to właśnie z myślą o najmłodszych organizowane jest to wydarzenie. Adresowane do dzieci, młodzieży, a także do ich rodziców.
Wydarzenie ma pomóc zdobyć wiedzę na temat nowoczesnych metod rehabilitacji, wykorzystywanego do niej sprzętu, a także metod pozyskiwania dofinansowania takich urządzeń.
Elementami konferencji będą zarówno prelekcje rehabilitantów, przedstawicieli producentów i dystrybutorów sprzętu, jak i „study case” rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy na przykładzie własnych doświadczeń opowiedzą w jaki sposób na co dzień dokładają starań, by ich pociechy odzyskały sprawność ruchową.
Całość zwieńczą zawody, podczas których osoby pełnosprawne będą miały za zadanie pokonać ustalony tor przeszkód przy pomocy wózka dla osoby niepełnosprawnej. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.