
21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. W związku z tym Ośrodek Polanika już po raz trzeci zaprasza na integrujący Ogólnopolski Zjazd Rodzinny połączony z bezpłatną konferencją.
Piątek, 15 marca
Na uczestników Zjazdu czekać będą bezpłatne konsultacje z rehabilitantami i terapeutami z Ośrodka Polanika
Zarejestruj się https://konsultacjeterapeutyczne.evenea.pl/
Sobota, 16 marca
Bezpłatna Konferencja “cuDOWNa przyszłość”. Od samego rana odbędzie się cykl spotkań i wykładów, podczas których podjęta zostanie szeroka tematyka dotycząca codzienności i przyszłości osób z Zespołem Downa. Podczas spotkania głos zabiorą specjaliści, terapeuci, rodzice oraz osoby, które podzielą się swoimi doświadczeniami ze współpracy z osobami z ZD. W czasie prelekcji dzieci zapraszamy do strefy animacji, a także na darmowe zajęcia hipoterapii.
W ten wyjątkowy dzień tradycyjnie zachęcamy do założenia skarpetek w różnych kolorach i fakturach.
Zapisy na hipoterapię https://hipoterapia.evenea.pl/
Niedziela, 17 marca
Zapraszamy do integracji i relaksu na terenie Ośrodka Polanika oraz Kompleksu Świętokrzyska Polana.
Do Państwa dyspozycji w promocyjnych cenach oddajemy m.in. basen i strefę basenową, stajnię z jazdą konną i hipoterapią, Oceanikę i Park Miniatur.
W 2017 i 2018 roku w imprezie udział wzięło w sumie blisko 200 osób z całej Polski – rodziców, opiekunów, nauczycieli.
WSTĘP NA PRELEKCJE I ATRAKCJE BEZPŁATNY, OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA TRWA DO 12 MARCA!
Uczestników konferencji chętnych dodatkowo na nocleg zapraszamy do kontaktu z nasza recepcją – recepcja@polanika.pl lub tel. 41 260-50-60.
Z okazji tego wydarzenia przygotowaliśmy rabat.
DOMY POLANIKA
doba od kolacji do śniadania
- osoba dorosła – 120 zł
- dziecko do 8 roku życia – 90 zł
- dostawka – 60 zł
BUDYNEK GŁÓWNY
doba od kolacji do śniadania
- osoba dorosła – 140 zł
- dziecko do 8 roku życia – 110 zł
- dostawka – 70 zł
Dzieci do lat 3 z rodzicem na łóżku, bez dodatkowych świadczeń GRATIS.
NASI PRELEGENCI
Gość specjalny Konferencji
Aktor teatralny i filmowy. W serialu Klan przez wiele lat wcielał się w rolę taty chłopca z Zespołem Downa. Podczas Konferencji opowie o tym, jak wyglądała współpraca zawodowa na planie serialu z Piotrem Swendem (Maciek Lubicz), czego wzajemnie mogli się od siebie nauczyć i jak chłopiec z Zespołem Downa zmienił się w prawdziwego aktora. Nie zabraknie także wzruszających i zabawnych historii.
Temat: Olimpiady Specjalne – pozytywny wpływ sportu
Grzegorz Kurkowski z osobami z niepełnosprawnością intelektualną pracuje od 1991 roku. Początkowo nauczyciel oraz pracownik, a obecnie kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej. Od grudnia 1991 roku działa w Stowarzyszeniu Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie, a 1994 roku założył klub Olimpiad Specjalnych „Strzała” w Jędrzejowie. Obecnie jest Dyrektorem Regionalnym Olimpiad w województwie świętokrzyskim oraz wiceprezesem Komitetu Krajowego Olimpiady Specjalne Polska.
Podczas Konferencji Grzegorz Kurkowski poruszy temat sportu, jako pozytywnego czynnika w życiu i rehabilitacji społecznej osób z Zespołem Downa. Opowie o możliwościach i sukcesach swoich podopiecznych. Towarzyszyć będą mu także zawodnicy i ich rodzice. Drużyna na całego 🙂
Temat: Droga do samodzielności osób z Zespołem Downa
Paweł Bilski – Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że alternatywa 21”, koordynator Wolontariatu Młodzieżowego przy SWP AGAPE do 2013 roku, pomysłodawca wielu projektów: Teatr Integracyjny ALA – Instruktor od 2010 r., „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”, DOWN-LOVE, certyfikowany szkoleniowiec wolontariatu, Instruktor zajęć w Teatrze Oczami Brata od 2014 r. współpracuje z Ogólnopolską Siecią Centrum Wolontariatu, od 2013 roku organizuje społeczność lokalną w Częstochowie, a od 2008 roku posiada doświadczenie w temacie wolontariatu. Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, członek Rady Dzielnicy Błeszno, animator Partnerstwa „Częstochowa Niepełnosprawnym” oraz Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Teraz Błeszno”. Z wykształcenia magister pracy socjalnej, specjalista z zakresu organizacji pomocy społecznej, ukończy szkolenie coachingowe „Dwa sektory – jedna wizja” organizowane przez Szkołę Liderów oraz firmę PwC. Przy Fundacji działa również częstochowska kawiarnia Alternatywa 21, gdzie pracują osoby niepełnosprawne, w tym oczywiście osoby z Zespołem Downa.
Na zdj. przyszły prezes Fundacji z bratem.
Temat: Dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w systemie oświaty
dr n. hum. Anna Hajdukiewicz, dyrektor Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych absolwentka WSP, Wydział Pedagogiczny, Uniwersytetu Warszawskiego, Filologia angielska, doktor nauk humanistycznych UWr, studia podyplomowe z zakresu logopedii oraz oligofrenopedagogiki. Autorka i współautorka licznych prac naukowych, redaktor prac zbiorowych oraz recenzent pozycji zwartych, biuletynów pedagogicznych oraz biuletynów dla rodziców. Laureatka prestiżowych wyróżnień za działalność naukową i dydaktyczną, m.in.: Medalu Komisji Edukacji Narodowej 2011 oraz Virtuti Medicinali 2014 i 2017, członek Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego, od 2015 roku przewodnicząca Sekcji Neuropedagogiki.
Temat: Bądź blisko i z miłością zapewniaj przestrzeń do rozwoju
Marta Szydłowska-Pierzak – psycholog dziecięcy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta EEG-BIOFEEDBACK. Prowadzi Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Empatia. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Zdzisława Bizonia oraz członek zagranicznych towarzystw psychoterapeutycznych: European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) i Association for Contextual Behavioural Science (ACBS). W pracy i w życiu bardzo często powtarza słowa Alberta Einsteina „W sercu każdej trudności spoczywa ukryta możliwość”.
Temat: Metoda integracji sensorycznej w terapii i wspomaganiu rozwoju dzieci z Zespołem Downa
Magdalena Jerzak – oligofrenopedagog i terapeuta SI.
Zobacz więcej >